Pivovar Velké Březno

Březňák

Po dlouhém, několika měsíčním plánování jsme se rozhodli vyjet na exkurzi do Velkého Března. Nalákala nás tam reklama, ve které měl hlavní roli p. Cibich. Jelikož naše zkušenosti s březeňským byly spíše záporné (hodně záporné), tak nás celý pivovar mile překvapil.

Vyjeli jsme z Prahy kolem 12.30hod. Původně jsme plánovali vyjet cca ve 12hod, ale to jsme museli kvůli kachně, kterou dostal Šperka k obědu posunout. To se nám stalo málem osudným. Když jsme sjeli z dálnice, tak jsme jezdili po malých okreskách. Když už jsme nevěděli kudy kam, zeptali jsme se jednoho obyvatele malé vesničky, jak do pivovaru. On po chvilce přemýšlení nám ukázal, že máme jet rovně. Po pár stech metrech jsme to museli otočit, protože nás příroda ( sníh ) nepustila dál. Když jsme se vraceli, tak se nám domorodec už na dálku smál. Navrhl jinou cestu. Ta vedla přes zákaz vjezdu a slepou ulici. Ale jelikož měla začít za 10minut exkurze a my byli v nedohlednu, tak nám nezbylo nic jiného. Začátek exkurze byl ve 14.30. Ve 14.29 Šperka volal panu průvodci, jestli by na nás nepočkali. Hovor byl udělán na 3x, protože Prase jezdí s vybitou baterkou.

Když jsme přijížděli k vrátnici, tak už tam na nás čekala pro nás nečekaně hodně početná skupinka dětí ze základní školy. Zaparkovali jsme a šli za nimi.

Na začátku exkurze jsme měli co dělat, abychom se nepos. smíchy. Po našich zkušenostech s Březňákem poslouchat zprávy o tom, jak všude vyhrává ocenění a jak ho v Německu hodně kupují bylo velice vtipné.

Samotný pivovar vypadal velice hezky. Nejvíce jsme se těšili na ochutnávku. Ta nás ale všechny překvapila. Nejen tím, že jsme všichni pili z jednoho kastrolu, ale chutí. Nikdo z nás nevěřil, že se jedná o Březňák. Po exkurzi jsme zašli do místní hospody. Točený Březňák byl velice dobrý.

Cestou do Prahy jsme se stavili v Ústí v místním Tescu. První, co jsme zde viděli byl útěk Roma z Tesca, který zde ukradl kytku. Zdrhal tak rychle, že mu stejně cestou opadala. Nakoupili jsme pár piv do naší sbírky a dali se směr Praha.

Výlet se nám velice povedl. Průvodce v pivovaru byl velice sympatický a ochotně odpovídal na otázky. S čistým srdcem musíme říct, že na tom Březňáku asi opravdu něco bude.

Exkurze se účastnil: Šperka, Pítr, Prase a Matér.


foto foto foto foto foto foto foto foto foto

Zpět