Novoměstský pivovar

novomestsky_pivovar

Jsem rád, že po delší pauze mohu na naše stránky přidat recenzi dalšího pivovaru. Tentokrát se jedná o Novoměstký pivovar v Praze. Pivovárek jsme navštívili již několikrát, ale nikdy to nebylo s prohlídkou. K té došlo až v letošním září, kdy jsem od mé přítelkyně dostal k narozeninám jako dárek právě možnost exkurze v tomto sympatickém podniku.

Vždy, když jsem navštívil Novoměstský pivovar, byl jsem překvapen, jak je rozlehlý. U restaurace v centru Prahy je to pro mě opravdu překvapující.

Celé prostředí restaurace se mi velmi líbí a pivo je opravdu dobré. K ochutnání jsme dostali světlé, tmavé a řezané pivo. Dále pivní sekt a také pivní pálenku. Všechna piva mi velice chutnala, ale největším překvapením pro mě byla pivní pálenka. Ačkoliv nejsem jejich milovníkem, tato byla opravdu velmi chutná. Můžu ji všem doporučit.

Pálenka je samozřejmě z piva uvařeného v Novoměstském pivovaru, palí se však na Moravě. Doufám, že se si čísla vybavuji správně, tedy že na 60 litrů pivní pálenky je potřeba 1200 litrů piva.

Restauraci můžeme vřele doporučit. Na jídle si bez pochyby velmi pochutnáte a na pivu rozhodně také.

Níže příkládám ještě několik fotografií z pivovaru, které nám byly poskytnuty ke zveřejnění.


foto foto foto foto foto foto foto foto foto

Zpět