Zámek Zábřeh Ostrava

Zámek Zábřeh Ostrava

Kde: Ostrava

Pivovar: Pikard

Čepovaná piva: Pikard světlý ležák 11°, Pikard tmavý ležák 11° puškvorcový, Pikard pšeničná 11° - svrchně kvašená „weizen“, speciály dle nabídky

Lázně: pivní a rostlinné koupele

Speciality: ubytování na zámku

Pivo, víno, výborné jídlo, relaxace v lázních a navíc na zámku? V Ostravě je to možné. Ostravský zámek Zábřeh, který funguje od roku 2007 jako hotel s pivními a rostlinnými lázněmi, je vyhledávaným a oblíbeným místem turistů i místních. Nezaměnitelná zámecká atmosféra láká jak zamilované dvojice, tak party přátel. Pivo zde vaří přímo na zámečku v pivovaru Pikard.

Historie vaření piva na zámku Zábřeh v Ostravě sahá údajně až do roku 1574. A i když se zde znovu začalo pivo vařit až v roce 2007, místní sládkové zůstali věrni tradici a původním recepturám. Nepoužívají žádné urychlovací procesy a dbají na kvalitní suroviny pro výrobu, včetně skvělého žateckého chmelu "červeňák". Kromě klasiky – světlé 11°, určitě stojí za ochutnání pšeničné nebo puškvorcové pivo. Unikátní prvenství si pivovar Pikard drží ve vaření bezlepkového piva, jehož příprava je technologicky velmi náročná.

Nechcete-li pivo jen popíjet, ale lákají vás také originální pivní koupele? Pak určitě návštěvou Ostravského zámečku neuděláte chybu. Provozují zde totiž originální pivní lázně Ostrava. Ve středověkém sklepení si můžete dopřát jedinečnou pivní lázeň. Ve dřevěné vaně se mísí olejový balzám s pivními kvasnicemi, mlátem a sladovými extrakty a vzniká tak lázeň, která prospívá tělu i duši. Přímo z kohoutku v kádi si můžete natočit zámecké pivo Pikard. Pivní koupele jsou zde kombinovány s masážemi.


foto foto foto foto foto foto foto

Zpět