Pivní lázně Plzeň

Pivní lázně purkmistr

Kde: Plzeň - Černice

Pivovar: Purkmistr

Čepovaná piva: PURKMISTR® 12%, PÍSAŘ® 12% pšeničný, nakuřovaný ležák PURKMISTR® 12%, RADNÍ® 14%, speciály – např. borůvkový, višňový, fíkový, cappuccino

Lázně: pivní lázně, wellness, masáže, infrakabina

Speciality: unikátní designový interiér lázní, víkend s vařením piva

Ačkoliv je Plzeň označována jako „město piva“ již 150 let, první pivní lázně zde byly otevřeny až v roce 2012 v pivovarském areálu Purkmistr. V nově zrekonstruovaném areálu se nachází hotel Purkmistr, pivní lázně a wellness, bowling a restauraci s minipivovarem. Kromě oblíbených pobytů v pivních lázních se zde můžete zúčastnit i víkendu s vařením piva, kdy si vyzkoušíte celý proces vaření v pivovaru.

Samotné pivní lázně Plzeň vynikají svým stylovým interiérem, který navrhoval přední architekt. Jsou zde použity výhradně přírodní materiály jako dřevo, kámen a sklo. Pro pivní koupele byly speciálně vyrobeny vany z modřínového dřeva, je jich tu celkem 5 – 4 single vany a jedna pro dvojice. Speciální koupelová směs obsahuje pivo z místního pivovaru a má teplotu minimálně 35°C. Ke každé vaně je vždy přistaven soudek se světlým ležákem, který si hosté mohou během koupele čepovat dle libosti.

Areál pivovaru Purkmistr nabízí zábavu a vyžití i pro ty, které pivní lázně nelákají. Ve wellness studiu je možné využít nejrůznější masáže, vířivku nebo saunu, a je zde také bowlingová dráha. V místní restauraci vaří hlavně poctivé české a pivní speciality. Vyplatí se sledovat sezónní akce a slavnosti, které se tu hojně pořádají – namátkou třeba masopustní slavnost, zabijačky, letní grilování nebo tradiční houbové hody.


foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto

Zpět